kuleortopedyczne.pl to internetowy sklep medyczny oferujący produkty wspomagające mobilność.

W naszym sklepie oferujemy najwyższej jakości kule ortopedyczne, które będą dla Państwa pomocą po urazie, w przypadku schorzeń układu ruchu, problemów neurologicznych związanych z utrzymaniem równowagi czy problemach z kręgosłupem.
Naszym celem jest poprawa jakości życia osób z dysfunkcjami narządu ruchu, przede wszystkim poprzez oferowanie wyrobów spełniających wysokie standardy jakościowe,  zapewniających bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Każdy z naszych produktów cechuje funkcjonalność, trwałość i wydajność, co daje najlepszą gwarancję niezawodności sprzętu oferowanego przez producentów takich jak:

Armedical, Reha Fund, Timago, MDH, Aston, Antar, Kowsky, Reh4Mat.

Możliwość dokonania zakupów online w prowadzonym przez nas rehabilitacyjnym sklepie medycznym jest niezwykle prosta i wygodna. Zadbaliśmy, by system składania zamówień był dla Państwa przejrzysty. W razie jakichkolwiek wątpliwości z wyborem idealnego rozwiązania, nasz wykwalifikowany personel z chęcią odpowie na wszystkie Państwa pytania. Jesteśmy przekonani, że prezentowane kule ortopedyczne spełnią wszystkie Państwa oczekiwania.
Wypadki, poważne kontuzje, schorzenia związane z wiekiem – sytuacji, w których może dojść do problemów z poruszaniem się jest wiele. Gdy już się pojawią, można walczyć z bólem, ale można pomóc sobie sięgając po laski lub kule inwalidzkie.

Stosowanie lasek i kul jest wymuszone przez wiele schorzeń, przede wszystkim tych ściśle dotyczących narządów ruchu – takich jak skręcenia i złamania kończyn dolnych, operacje stawów biodrowych czy kolanowych lub amputacja nogi. Także choroby reumatyczne lub zmiany zwyrodnieniowe stawów wymagają użycia pomocy lokomocyjnych. Ale nie tylko. Zaburzenia sprawności chodu mogą być wynikiem zmian inwolucyjnych, czyli związanych ze starzeniem się organizmu, a także chorób błędnika, schorzeń demielinizacyjnych (np. stwardnienie rozsiane, rozlane) czy innych związanych z ośrodkowym układem nerwowym. Zdarza się też, że długotrwałe przebywanie w łóżku w związku z jakąś chorobą wymaga w późniejszym czasie rozpoczęcia chodzenia za pomocą kul czy laski. Czasami konieczność korzystania z nich jest jedynie czasowa, w innych wypadkach nieodzowna do końca życia.

Kula inwalidzka dedykowana jest osobom chorym, które mają trudności z samodzielnym chodzeniem. Kule łokciowe przeznaczone dla osób (dorosłych oraz dzieci), którzy potrzebują pewnego podparcia podczas nauki chodzenia, po urazach kończyn dolnych, do utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w schorzeniach urazowo – ortopedycznych. Kule ortopedyczne jak i laski inwalidzkie wykonane są z lekkich stopów dzięki czemu możesz je zawsze mieć pod ręką gdy są Ci potrzebne. Lekkie i składane, łatwe w przechowywaniu kule dostępne zawsze gdy potrzebujesz solidnego wsparcia.


Asortyment dostępnych na rynku lasek i kul jest ogromny. W przypadku kul wyróżnia się trzy typy: pachowe, łokciowe oraz tzw. uchylne. Pierwsze, jak nazwa wskazuje, podtrzymywane są pod pachami. Są one konieczne w przypadku osób, które nie są w stanie podeprzeć się na rekach. Używa się ich rzadko, z uwagi na fakt iż mogą powodować ucisk na nerwy przechodzące przez dół pachowy, jednak prawidłowe dopasowanie i użytkowanie znacznie zmniejsza to ryzyko. W kulach łokciowych przedramiona umieszcza się w tzw. lejach. Umożliwia to szybkie ich odrzucenie i proste odkładanie na bok podczas wykonywania dowolnych czynności. W kulach uchylnych zamiast leja zamontowana jest ruchoma obejma. Nie daje ona jednak możliwości szybkiego ich odrzucenia, tym samym istnieje groźba utraty równowagi czy doznania urazu. Z drugiej strony kule uchylne są znacznie bardziej wygodne, jeśli wykonując jakąś czynność, nie chcemy za każdym razem odstawiać ich na bok.

Kule inwalidzkie wykonane są z metali lekkich (głównie z aluminium). W większości modeli istnieje możliwość ich skracania bądź wydłużania dzięki urządzeniu teleskopowemu. Również dobranie odpowiedniej rączki nie powinno być problemem. Można wybrać opcję z anatomiczną rękojeścią.